MOL NET+. Tworzenie opisów nowych i obecnych pozycji w bibliotece przy wykorzystaniu danych z Biblioteki Narodowej lub innych katalogów.

Godzina rozpoczęcia: 12:30
Godzina zakończenia: 14:30
Cena / szkolenie: 199.00zł / osoba
Miejsce szkolenia: szkolenie zdalne,
on-line,
bibliotekarze
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
Szkolenie obejmuje merytoryczną wiedzę, której celem jest pełniejsze wykorzystanie dostępnych funkcji w aplikacji MOLNET+ oraz ułatwienie codziennej pracy związanej z tworzeniem opisów nowych jak i obecnych pozycji w Bibliotece. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na pobieranie gotowych opisów z różnych źródeł, wykorzystanie mechanizmów pozwalających na aktualizację obecnie używanych opisów i efektywniejsze wykorzystanie programu MOL NET+ w obsłudze biblioteki.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił/wiedział jak:
  • pobierać gotowe opisy z Biblioteki Narodowej,
  • pobierać gotowe opisy z katalogów KARO oraz NUKAT,
  • aktualizować obecnie używane opisy na podstawie nowo pobranych danych,
  • uzupełniać aktualne opisy o nowe dane, np. okładka.
Do kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie kierowane jest do nauczycieli – bibliotekarzy, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w zakresie obsługi programu MOL NET+ w bibliotece szkolnej.
W kursie powinna uczestniczyć osoba, która posiada merytoryczną znajomość zagadnień związanych z prowadzeniem biblioteki szkolnej i, jako pracownik, posługuje się systemem MOL NET+ w codziennej pracy.

1. Pobieranie opisów z Biblioteki Narodowej:
  • Pobieranie opisów przy wykorzystaniu numerów ISBN
  • Pobieranie opisów przy wykorzystaniu danych autora, tytułu lub roku wydania
  • Aktualizacja opisów obecnych zasobów przy wykorzystaniu nowych danych z Biblioteki Narodowej.

2. Pobieranie opisów z innych źródeł:
  • Pobieranie opisów katalogu KARO
  • Pobieranie opisów z katalogu NUKAT
  • Aktualizacja opisów obecnych zasobów przy wykorzystaniu nowo pobranych danych.

3. Rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie